فناوری RFID  چگونه به کمک گالری های طلا و جواهر آمده است؟

فناوری RFID چیست؟

ابتدا لازم است با نحوه ی عملکرد فناوریRFID آشنا شویم و سپس کاربرد این فناوری را در گالری های طلا و جواهر بشناسیم تا بفهمیم فناوریRFID چگونه باعث تسهیل و تسریع امور و مدیریت دارایی ها در گالری ها و بنکداری های طلا و جواهر شده است.
عملکرد سیستم 
RFID
 وابسته به تگ هایRFID (فرستنده و گیرنده های خودکار) و ریدرRFID (خوانشگر تگ ها) است که برای برقراری ارتباط بین یکدیگر از امواج رادیویی استفاده می نمایند.
تگ هایRFID به اشیا یا افراد مورد نظری که قصد شناسایی و ردیابی آنها را داریم متصل می شوند و زمانی که در محدوده پوشش دهی ریدرRFID قرار می گیرند، میدان مغناطیسی تشعشع شده توسط آنتنRFID باعث فعال شدن آن ها می گردد؛  تگ هایRFID به طور پیوسته شروع به ارسال داده می کنند و در نهایت این داده ها توسط ریدرRFID دریافت شده و توسط نرم افزار پردازش می شوند.

هر کجا نیاز داشتید تا یک انسان، شیء، کالا و یا هر چیز دیگر را در هر زمانی شناسایی کنید و اطلاعاتی از آن در اختیار داشته باشید، می‌توانید از فناوریRFID استفاده کنید.
​​​​​​​


​​​​​​​


​​​​​​​
​​​​​​​

RFID در گالری ها و بنکداری های طلا و جواهر


به کار گیری فناوریRFID موجب پیاده سازی سیستم هوشمند مدیریت در فروشگاه و گالری طلا شده که می‌تواند دغدغه‌های همیشگی صاحبان این مجموعه‌ها را برطرف کند؛ 
هوشمندسازی گالری طلا با استفاده از تکنولوژیRFID،  به صاحبان گالری‌ها و فروشگاه‌های طلا این اجازه را می‌دهد که بر میزان موجودی و ورود و خروج تک تک قطعات طلای حاضر در فروشگاه نظارت دقیق و لحظه‌ای داشته باشند.

در نتیجه، با استفاده از فناوریRFID می‌توان تمامی قطعات طلای موجود در یک فروشگاه طلا را به صورت دقیق و در لحظه، ردیابی و شناسایی نمود.
ساروین گلد سه پکیج پیشنهادی تحت عناوین حسابرس هوشمند، سپر هوشمند و نگهبان هوشمند را در جهت مدیریت هوشمند گالری ها و بنکداری های طلا و جواهر آماده کرده است علاوه بر این سه پکیج پیشنهادی، مدیران گالری ها و بنکداری های طلا و جواهر می توانند با مطرح کردن مشکلات و یا انتظارات خود خدمات و محصولاتی در جهت حل مسائل خود و یا مدیریت بهتررا از مجموعه ساروین گلد دریافت نمایند.


حسابرس هوشمند-RFID
نگهبان هوشمند-RFID
سپر هوشمند-RFID

سپر هوشمند

نگهبان هوشمند

موجودی گیر هوشمند

RFID

موجودی گیر هوشمند

مجموعه حسابرس هوشمند شامل یک ریدر سیار RFID، یک ریدر رومیزی RFID و تعداد 10هزار عدد لیبل مخصوص طلا و جواهرات RFID​​​​​​​ می باشد.
مجموعه حسابرس هوشمند مختص گالری های طلا و جواهر بوده و می تواند عملیات موجودی گیری و صدور فاکتور را تسهیل و تسریع بخشد. ​​​​​​​

سپر هوشمند

مجموعه سپر هوشمند شامل یک گیت امنیتی RFID و تعداد 10هزار عدد لیبل مخصوص طلا و جواهرات RFID​​​​​​​ می باشد.
گیت امنیتی
 RFID، قطعات تجهیز شده به لیبل RFID را به صورت خودکار به هنگام خروج در نرم افزار ثبت می کند و همچنین به هنگام خروج غیرمجازِ قطعات طلا و جواهر آلارم می دهد.

نگهبان هوشمند

نگهبان هوشمند مجموعه سپر هوشمند و حسابرس هوشمند می باشد که شامل یک گیت امنیتی RFID، ریدر سیارRFID، ریدر رومیزی RFID و تعداد 10هزار عدد لیبل مخصوص طلا و جواهرات RFID​​​​​​​ می باشد.
مجموعه حسابرس هوشمند مختص گالری های طلا و جواهر بوده و می تواند عملیات موجودی گیری و صدور فاکتور را تسهیل و تسریع بخشد.
 ​​​​​​​​​​​​​​